ایزوگام تک لایه یا دولایه

ایزوگام تک لایه یا دولایه

ایزوگام تک لایه یا دولایه


ایزوگام تک لایه بهتر است یا دولایه ؟  

ایزوگام عایق و ماده ای است که برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به لایه زیرین در بام‌ها و سایر سطوح استفاده می‌شود که به طور کلی به 2 نوع تقسیم می‌شود ( ایزوگام دمیده و ایزوگام پلیمری ) که هرکدامشان دارای ویژگی‌های مختلفی می‌باشد. در این مقاله به بررسی انواع ایزوگام خواهیم پرداخت. با بخش تحریره ایزوگام سانال آذر همراه باشید.

عایق های رطوبتی از نظر لایه به دو دسته تقسیم می شود.

  • نوع اول که ایزوگام تک لایه نامیده می شود، از یک لایه تشکیل شده معمولا لایه داخلی تشکیل دهنده آن ، ترمو باند یا اسپان باند است. این ایزوگام ها چون تک لایه هستند دارای انعطاف بالاتری می باشند و در مکان های که شکل های نامنظم هندسی نیاز داریم همانند اطراف شناژ ، دیوار پی ها و محل های برخورد مقاطع مثل پی و ستون، مکان های گنبدی شکل و به طور کلی در جاهایی که نیاز به انعطاف و استحکام بیشتری دارد مورد استفاده قرار می گیرند.

از آنجایی که ماده اصلی تشکیل دهنده ایزوگام تک لایه اسپان باند می باشد، به این نکته مهم باید توجه کرد که برخی از تولید کننده ها ممکن است فقط با تیشو و یا فقط با پلی استر تولید کنند و با قیمت پایین تر عرضه کنند. که از لحاظ استاندارد و مقاومت قابل قبول نمی باشند. و نمی توانند تضمین معتبری برای این تولیدات بدهند.

 

  • نوع دیگی از عایق های رطوبتی که به آن ایزوگام دولایه گفته می شود، از دو لایه داخلی الیاف پلی استر و الیاف شیشه استفاده شده است. الیاف شیشه یا اصطلاحا تیشو نخ دار برای استحکام بیشتر ایزوگام استفاده می شود و ایزوگام به راحتی خم نمی شود و معمولا دوام بالاتری و جذب قیر بیشتری نسبت به ایزوگام تک لایه دارد و همین باعث می شود کیفیت و قیمت این ایزوگام نسبت به ایزوگام های تک لایه ی موجود در بازار بالاتر باشد. این نوع ایزوگام ضخامت بیشتری دارد و برای عایق بندی بام و دیوار بیرونی و محل‌هایی که رطوبت آن زیادتر است استفاده می‌شود. ایزوگام پرمصرف دولایه در بازار ۴ میلیمتر است. ایزوگام تک لایه به ضخامت ۲-۳ میلیمتر و ایزوگام دو لایه به ضخامت ۳-۵ میلیمتر تولید می شود.

بهترین ایزوگام چیست؟

برای مشتریان این سوال پیش می آید که در حال حاضر بهترین ایزوگام چیست؟  در جواب این سوال باید بگوییم بهترین ایزوگامی که با توجه به کیفیت و قیمت مناسب آن در ایران استفاده می شود ایزوگام دولایه است.

 در نهایت اگر می‌خواهید که ایزوگام شما برایتان مشکل ایجاد نکند و بتوان بعضا تا 15 سال بدون هیچ مشکلی از آن استفاده نمود بهترین راه این است که از برندهای مرغوب استفاده کنید و نصب آن را نیز به افراد متخصص و با تجربه بسپارید. اجرای غیر اصولی یا استفاده از ایزوگام‌هایی که کیفیت پایین‌تری دارند باعث می‌شوند تا در زمان‌های خیلی کم مجبور شوید مجددا پشت‌بام خانه خود را ایزوگام کنید .

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

    captcha

    × فروش مشاوره