ایزوگام فویل دار و مزایا

ایزوگام فویل دار چیست ؟

ایزوگام چه تک لایه، چه دولایه، ممکن است با روکش آلومینیومی یا بدون روکش تولید شود. اگر قصد دارید سطوحی مثل پشت ‌بام را ایزوگام کنید که در برابر تابش مستقیم نور خورشید و گرما قرار دارد، بهتر است از ایزوگام با روکش آلومینیوم یا اصطلاحاً ایزوگام فویل دار استفاده کنید و اگر قصدتان عایق ‌کاری پی ساختمان یا دیواره و کف سرویس‌های بهداشتی است، از نوع بدون روکش یا اصطلاحاً ایزوگام ساده استفاده کنید تا اقتصادی‌تر باشد.

انواع ایزوگام از نظر روکش کدام است؟

ایزوگام ها از نظر روکش به 4 دسته تقسیم می شوند:

·                     ایزوگام فویلدار

·                     ایزوگام ساده یا پودری

·                     ایزوگام طرح دار

·                     ایزوگام سنگ ریزه ای

مزیت ایزوگام فویل دار چیست ؟

ایزوگام فویل دار ( ایزوگام براق) تشکیل ‌شده از یک ‌لایه پلی‌استر سوزنی و یک‌ لایه تیشو نخ دار اشباع‌ شده با قیر و اصلاح ‌کننده‌های A.P.P که از سمت خارج با روکش آلومینیوم و از سمت داخل با نایلکس پوشانده شده است و لایه آلومینیوم موجب انعکاس بیشتر از ۸۵% گرما و محافظت لایه اصلی ایزوگام از U.V  (اشعه ماوراءبنفش) است این لایه بسیار مطلوب جهت استفاده در بام است.لازم به ذکر است فویل آلومینیومی هیچ تاثیری بر روی کیفیت ایزوگام ندارد ندارد و نمی‌تواند معیاری برای سنجش کیفیت ایزوگام به شمار رود و ایزوگام فویلدار نمی‌تواند به تنهایی دلیلی بر این باشد که آن ایزوگام از کیفیت بالایی برخوردار است. .

ایزوگام ساده یا اصطلاحا پودری یا بدون روکش است که روی ایزوگام به جای فویل آلومینیومی از پودر معدنی یا پلاستیک استفاده شده است و این نوع ایزوگام بیشتر برای مکان هایی استفاده می شود که نور آفتاب مستقیم به آن تابش ندارد و معمولا برای زیر کار استفاده می شود مانند کف ساختمان ها و کف سرویس های بهداشتی ایزوله کردن بام، کف آشپزخانه، حمام، پی ساختمان، دیواره استخر، مخازن و … می‌باشند.

نوع دیگر ایزوگام ، ایزوگام طرح دار یا رنگی است که در این ایزوگام به جای فویل آلومینیومی از فویل طرح دار استفاده شده است که طرح های آن شامل آجری، چمنی ، سرامیکی و چوبی و چندین طرح دیگر است که این نوع ایزوگام معمولا برای نماهای جانبی ساختمان استفاده می شود.

نوع دیگر ایزوگام ، ایزوگام سنگریزه ای است که روی سطح این ایزوگام به جای فویل آلومینیومی از سنگریزه های طبیعی رنگی استفاده شده است و معمولا این نوع ایزوگام دارای رنگ های متنوع می باشد و غالباً برای نمای ساختمان و سقف استفاده می شود.

اما سوالی که در این زمان پیش می‌آید این است که اگر این فویل تاثیری بر کیفیت ندارد پس به طور کلی فویل آلومینیومی چه کاربردی دارد و اساسا چرا از ایزوگام فویلدار استفاده می‌شود؟

در پاسخ باید بگوییم که استفاده از فویل‌های آلومینیوم در تولید ایزوگام، استقامت و ماندگاری ایزوگام و عایق‌کاری را در برابر تجزیه پذیری اجزاء تشکیل دهنده بالا می‌برد و از سائیدگی و خوردگی ایزوگام جلوگیری می‌کند. همچنین موجب بالا بردن  مقاومت ایزوگام در برابر باران‌های اسیدی می شوند. در مواقعی که هوا بسیار گرم است و تابش خورشید به سطح زمین بسیار شدید است این فویل با انعکاس نور خورشید مانع از روان شدن یا شل شدن قیر ایزوگام می‌شود و همین امر باعث افزایش طول عمر عایق رطوبتی می شود. فویل آلومینیومی 14 الی 16 میکرون ضخامت دارد و به راحتی با دست خراشیده می‌شود. عرض فویل هنگام اجرای ایزوگام برای هم پوشانی تمام سطح ایزوگام باید 90 سانتی متر باشد.

توصیه‌های ایمنی در نصب ایزوگام فویل دار

ایزوگام فویل دار هنگامی که بر پشت‌بام نصب می‌شود خاصیت رسانایی دارد به همین دلیل هنگامی که بارش باران اتفاق می‌افتد مخصوصا اگر رعد و برق نیز وجود داشته باشد رفت و آمد بر روی آن می‌تواند بسیار خطرناک باشد به همین دلیل در چنین مواقعی باید تلاش کنید تا از رفت و آمد بر روی پشت‌بام پرهیز کنید تا برای شما مشکلاتی از قبیل برق گرفتگی و… پیش نیاید.

شرکت سانال آذر تبریز با ارائه عایق های رطوبتی با بهترین کیفیت باعث می‌شود تا بتوانید تا سالیان سال با خیال راحت و بدون رو به رو شدن با مشکلاتی مانند نم دادن خانه از زندگی کردن در خانه خود لذت ببرید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

    captcha

    × فروش مشاوره