ایزوگام چیست

ایزوگام چیست


ایزوگام چیست؟

ایزوگام چیست؟ ایزوگام نوعی پوشش مقاوم از قیر و الیاف مصنوعی است که با استفاده از گرما بر بستر بام چسبانده می شود تا از نفوذ آب و رطوبت به محیط زیر خود جلوگیری کند. در ادامه ی مقاله با سایر ویژگی های یک ایزوگام خوب آشنا میشویم.

یکی از مشکلاتی که در بیشتر ساختمان ها وجود دارد، مشکل نم و رطوبت بوده است که اکثر اوقات خسارت های زیادی را به ساختمان وارد می کند؛ اما راهکارهایی برای رفع این مشکل وجود دارد مثل ایزوگام، قیرگونی و آسفالت که البته رایج ترین آن ها ایزوگام است. در این مقاله بررسی میکنیم که بهترین ایزوگام از نظر کیفیت چه نوع ایزوگامی می باشد تا اگر قصد خرید دارید بتوانید بهترین انخاب را داشته باشید.

عایق رطوبتی یا ایزوگام یک نوع پوشش مقاوم از قیر و الیاف مصنوعی است که با استفاده از گرما بر بستر بام و هر مکان مورد نظر نصب  می شود تا از نفوذ آب و رطوبت به محیط زیر خود جلوگیری کند. از ایزوگام برای عایق کردن سطوح مختلفی همچون دیواره، بام ساختمان ها، کف استخرها، عایق کاری لوله های آب و گاز، مخازن آب، سردخانه ها، کانال های آب و زهکش ها، عایق کاری عرشه، پایه پل ها و تونل ها و پارکینگ های طبقاتی استفاده می شود. لازم به ذکر است که از عایق های رطوبتی به عنوان لایه ی زیرین پوشش نهایی سنگ، سیمان و موزاییک برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به سطوح زیرین جلوگیری از هدر رفت انرژی استفاده می شود.

ایزوگام با کیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

ایزوگام مرغوب در مرحله ی اول باید مورد تایید سازمان استاندارد باشد. باید توجه کرد که نشان استاندارد و مشخصات استاندارد ایزوگام بر روی آن درج شده باشد. سازمان استاندارد وزن بین 38 تا 42 کیلوگرم رو برای هر رول قابل قبول می داند. باید توجه داشته باشید که وزن بالای ایزوگام ملاکی برای بالا بودن سطح کیفی محصول نیست. ضخامت مورد تایید سازمان استاندارد هم 3/8 الی 4/2 میلیمتر می باشد. یک رول ایزوگام استاندارد عرض یک متر و طول ده متر دارد. علاوه بر مشخصاتی که ذکر شد دارا بودن ضمانت نامه ی واقعی و بیمه نامه معتبر برای ایزوگام بسیار اهمیت دارد.

ایزوگام مرغوب و با کیفیت به صورت پلیمری و با قیر پالایشگاهی 70-60 تهیه می شود و ایزوگام تولید شده با قیر خالص نسبت به قیر دمیده کیفیت و قیمت بالاتری دارد. طول عمر ایزوگام خوب را در حدود 15-10 سال در نظر گرفته اند که البته به عواملی همچون آب و هوای محل اجرای ایزوگام، تابش نور خورشید بر آن و همچنین شرایط نگهداری از آن بستگی دارد.

در انتهای مقاله لازم به ذکر است که شرکت سانال آذر تبریز، عایق های رطوبتی با کیفیت بالایی را با استفاده از بهترین مواد اولیه موجود از جمله قیر 70-60 پالایشگاهی، مواد پلیمری به نام اتکتبک پلی پروپلین(APP)، یک لایه تیشوی نخ دار، یک لایه پلی استر سوزنی، پودر تالک و پودر معدنی، فیلم پلی اتین، فویل آلومینیومی، باند و چسب تولید می کند که باعث مقاومت بسیار بالای ایزوگام ها در برابر بارش باران، برف و رطوبت می شود.

حالا وقت آن است که سری به پشت بام خانه تان بزنید و در صورت نیاز برای اطلاعات بیشتر به صفحه ی اینستاگرام ما مراجعه کنید و یا با کارشناسان فروش مجموعه تماس بگیرید.

 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!