ایزوگام تک لایه یا دولایه

ایزوگام تک لایه یا دولایه


ایزوگام تک لایه و دولایه چیست؟  

ایزوگام عایق و ماده ای است که برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به لایه زیرین در بام‌ها و سایر سطوح استفاده می‌شود. در مقاله ی حاضر به بررسی انواع ایزوگام از نظر لایه می پردازیم. با بخش تحریره ایزوگام سانال آذر همراه باشید.

عایق های رطوبتی از نظر لایه به دو دسته تقسیم می شوند:

  • ایزوگام تک لایه: نوع اول ایزوگام تک لایه نامیده می شود، این ایزوگام از یک لایه تشکیل شده است و معمولا لایه داخلی تشکیل دهنده آن ترمو باند یا اسپان باند است. این ایزوگام ها چون تک لایه هستند دارای انعطاف بالاتری می باشند و در مکان هایی که شکل های نامنظم هندسی دارند مانند اطراف شناژ ، دیوار پی ها و محل های برخورد مقاطع مثل پی و ستون، مکان های گنبدی شکل و به طور کلی در جاهایی که نیاز به انعطاف و استحکام بیشتری دارند مورد استفاده قرار می گیرند. ایزوگام تک لایه به ضخامت 3-2 میلیمتر تولید می شود.

از آنجایی که ماده اصلی تشکیل دهنده ایزوگام تک لایه اسپان باند می باشد، به این نکته مهم باید توجه کرد که برخی از تولید کننده ها ممکن است فقط با تیشو و یا فقط با پلی استر تولید کنند و با قیمت پایین تر عرضه کنند، که از لحاظ استاندارد و مقاومت قابل قبول نمی باشند و نمی توانند تضمین معتبری برای این تولیدات بدهند.

 

  • ایزوگام دو لایه: نوع دوم ایزوگام دولایه نامیده می شود، این ایزوگام از دو لایه داخلی الیاف پلی استر و الیاف شیشه تولید می شود. الیاف شیشه یا اصطلاحا تیشو نخ دار برای استحکام بیشتر ایزوگام استفاده می شود و ایزوگام به راحتی خم نمی شود و معمولا دوام بالاتری و جذب قیر بیشتری نسبت به ایزوگام تک لایه دارد و همین باعث می شود کیفیت و قیمت این ایزوگام نسبت به ایزوگام های تک لایه ی موجود در بازار بالاتر باشد. این نوع ایزوگام ضخامت بیشتری دارد و برای عایق بندی بام و دیوار بیرونی و محل‌هایی که رطوبت آن زیادتر است استفاده می‌شود. ایزوگام دو لایه به ضخامت 5-3 میلیمتر تولید می شود اما للازم به ذکر است که ایزوگام پرمصرف دولایه در بازار ۴ میلیمتر است.

بهترین ایزوگام چیست؟

برای مشتریان این سوال پیش می آید که در حال حاضر بهترین ایزوگام چیست؟ پاسخ ما به این سوال این است که بهترین ایزوگامی که با توجه به کیفیت و قیمت مناسب آن در ایران استفاده می شود، ایزوگام دولایه می باشد.

اگر می‌خواهید که ایزوگام شما برایتان مشکل ایجاد نکند و بتوان تا حدود 15 سال بدون هیچ مشکلی از آن استفاده نمود بهترین راه این است که از برندهای مرغوب استفاده کنید و نصب آن را نیز به افراد متخصص و با تجربه بسپارید. اجرای غیر اصولی یا استفاده از ایزوگام‌هایی که کیفیت پایین‌تری دارند باعث می‌شوند تا در زمان‌های خیلی کم مجبور شوید مجددا پشت‌بام خانه خود را ایزوگام کنید.

در نهایت لازم به ذکر است که تمامی تولیدات مجموعه سانال آذر تبریز به صورت ایزوگام های دولایه (تیشو و پلی استر) هستند. برای اطلاعات بیشتر، مشاوره و یا ثبت سفارش از صفحه ی اینستاگرام ما مشاهده کنید یا با کارشناسان فروش مجموعه تماس بگیرید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!